Jazyky bez barier

Program pro usnadnění výuky jazyků nejen pro dyslektiky

Videoprůvodce programem

Angličtina pro dyslektiky s programem Jazyky bez bariér

Moderní výukový systém nabízí speciální metodické hry pro snadnější učení a soustředění, webovou knihovnu s připraveným učivem pro malé i velké a také editor, který umožňuje vytvářet soubory podle vlastních potřeb a přání. Systém je vhodný pro školní výuku i domácí přípravu.


Následující videoprůvodce vám ukáže, jak pracovat se starší verzí Jazyků bez bariér. Nová verze funguje v principu velmi podobně. Videoprůvodce pro novou verzi připravujeme.

Speciální prohlížeč (browser)

Prohlíčeč umožňuje probírané učivo slyšet, číst a dokonce i prakticky osahávat prostřednictvím čtyř metodických her. Pro menšinu s dyslexií je to důležitý pomocník pro kompenzaci potíží s učením, soustředěním a sebedůvěrou. Program zajišťuje zrakovou, sluchovou a významovou koordinaci a tím snižuje problémy se zrakovým a sluchovým vnímáním mluvené a psané lidské řeči.

Hra Věty prozkoumej Hra Věty boř a tvoř Hra Boř a piš
Možnost propojovat i oddělovat smysly probouzí zájem a usnadňuje učení. Hra, která pomáhá dětem udržet pozornost a zapamatovat si slovosled. Při výuce psaní poskytujeme pozitivní podporu a motivaci.
Hra Věty nabarvi Rekapitulace
Vybarvování pomáhá rozklíčovat stavbu slov a vět. Co umí program a kde hledat podporu.

Webová knihovna

Webová knihovna je jednou z rubrik na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete učivo pro malé i velké. Můžete použít náhledy v běžném formátu pdf a speciální soubory ve formátu JBB, které jsou v psané a mluvené češtině a angličtině a doplněné obrázky.

Webová knihovna Metodická inspirace
Užitečné i zábavné soubory – někdo rád tvoří, někdo rád používá. Legrácky si děti dobře pamatují.

Plnič (editor)

Součástí programu Jazyky bez bariér je také plnič (editor), který umožňuje soubory JBB vytvářet podle vlastních potřeb a přání. Vkládání mluvené a psané angličtiny a češtiny i obrázků je snadné. Můžeme připravit jednotlivá cvičení a strukturované učebnice. Hotové soubory je možné vkládat do webové knihovny i zasílat kolegům či kamarádům e-mailem jako přílohu.

1. vkládání psaných textů 2. vkládání obrázků 3. vkládání zvuků 4. rekapitulace

Bezbariérové učebnice

Tištěné učebnice pro 3. až 5. ročník ZŠ (podle RVP) jsou k dispozici i v bezbariérové formě programu Jazyky bez bariér.

Učebnice pro ZŠ
Všechno učivo z učebnice je převedeno do mluvené a psané angličtiny a češtiny.

Projekt podporují: