Jazyky bez barier

Program pro usnadnění výuky jazyků nejen pro dyslektiky

Jak se dostat do online knihovny a proč

6. září 2016

Na začátku nového školního roku hledají učitelé a rodiče pomůcky, které zpřístupňují výuku angličtiny dětem s dyslexií i dětem s nižším stupněm jazykového nadání. Pro nové zájemce o užívání programu Jazyky bez bariér přinášíme základní informace. Milé překvapení máme pro vysokoškoláky se SPU.

Proč používat online knihovnu

Zájemci zde najdou výukové materiály, kde je propojená psaná a mluvená angličtina a čeština. K dispozici jsou 4 metodické hry a řada funkcí. Zaregistrováno je již přes 3.500 uživatelů a online knihovna obsahuje 537 titulů. Podrobný návod k použití lze stáhnout v rubrice„Ke stažení“, metodiku také názorně přiblíží videa v rubrice „Videokanál“.

Jak se dostat do online knihovny

Online knihovna je funkční v prohlížeči „Google Chrome“ a je přístupná zdarma. Na stránkách jazyky-bez-barier.cz kliknete v nabídce na „Online knihovna“. Objeví se vám tabulka pro zaregistrování při prvním vstupu a pro přihlášení jménem a heslem při dalších vstupech. Po zaregistrování či přihlášení uvidíte na obrazovce tři ikony, kliknete na „Knihovna“. Nyní máte na obrazovce řadu oken, kterým říkáme „výběrníky“.

Pokud si třeba chcete zlepšit gramatiku, napíšete slovo „gramatika“ do výběrníku „Podle jména“. Následovně je nutné kliknout na vybraný titul. Například „Gramatika 2 – lekce 1 – pracovní sešit“. Napravo se vám objeví „Informace o souboru“. Jestli se vám soubor líbí, spustíte prohlížeč. Kliknete na ikonu s nápisem „Spustit prohlížeč“. Ikona je umístěna v šedé liště hned nad nápisem „Veřejná knihovna.“

Pro vysokoškoláky se SPU

Pokud jste vysokoškolák se specifickou potřebou učení a pomůže vám výuková opora na téma letecká doprava a železniční doprava, napište do výběrníku „Podle jména“ slovo „doprava“ nebo „VSTECB.“ Více informací o využití programu Jazyky bez bariér na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích přednesou Bc. Jana Hůlková a Mgr. Daniel Raušer dne 15. 9. 2016 v Liberci na Technické univerzitě na konferenci Vysokoškolské studium bez bariér.

Projekt podporují: